To Promote & Develop the Growth of Tennis

You are here

Junior Endorsement List - Southern Closed

Mississippi Endorsement List 2019

All endorsed players must enter Southern Closed to play

Girls 10 (11 Quota spots, then STA Standings list)

1 Eszter Witherow Jackson

2 Johanna Witherow Jackson

3 Ella Eatherly Madison

4 Allie Rhoden Madison

5 Libby Foster Hernando

6 Caurie Clayton New Albany

7 Alivia Eveges Meridian

8 Sarah Cunningham Hernando

9 Charlotte Lucas Jackson

10 Genevieve Gaines Boyle

11 Addison Boskovich Ocean Springs

12 Anne Fair Lucas Jackson

13 Carolina Walker Jackson

14 Alden St Amant Ocean Springs

15 Aanya Kumar Indianola

16 Lucy Hogue Jackson

17 Isabella Graeber Ocean Springs

18 Eleanor McCants Jackson

19 Mia Miller Jackson

20 Emma Shahbazyan Ridgeland

21 Sofia Graeber Ocean Springs (W)

Boys 10 (11 Quota spots, then STA Standings list)

1 Ross Johnson Madison

2 Atreyu Armstrong Southaven

3 Taylor Spencer Ocean Springs

4 Phillip LeRoux Madison

5 James Register Brandon

6 Matthew Floyd Olive Branch

7 Reed Henson Belden

8 Brace Bowman New Albany

9 Evan Holt Madison

10 Thomas Graeber Ocean Springs

11 Ethan Brasher Union

12 Jack Satcher Jackson

13 Henson Tyler Ridgeland

14 Charles Cunningham Hernando

15 Eli Swoger Ocean Springs

16 Carter Hudson Ocean Springs

17 Camp Tarver Jackson

18 Henry Hiatt Meridian

19 Tomas Chaves Flowood

Girls 12 (10 Quota spots, then STA Standings list)

1 Briley Rhoden Madison

2 Julia Gaines Belden

3 Mary Marg Shipman Abbeville

4 Ellie Hogue Jackson

5 Heidi Clayton New Albany

6 Emily Jia Madison

7 Kennedy Hutto Madison

8 Madeliyn Powell Ridgeland

9 Gabrielle de Delva Ridgeland

10 Sadie Lyons Wiggins

11 Ramsee Rounsaville Leakesville

12 Adair Gaines Boyle

13 Eva Aldridge New Albany

14 Hazel Dufrene Hattiesburg

15 Kehle Hutto Madison

16 Britton Dickerson Madison

17 Kirsten Norris Madison

Boys 12(10 Quota spots, then STA Standings list)

1 Everett Garrett New Albany

2 lucas wrigley Ocean Springs

3 Bradyn Bowman New Albany

4 Warren Hudson Ocean Springs

5 Harrison Hill Jackson

6 Tal Turner Oxford

7 Wes Henson Belden

8 Gregory Nelson New Albany

9 Taylor Cook Olive Branch

10 AUSTIN Caldwell Ocean Springs

11 Michael Parker Madison

12 Harrison Lowe Madison

13 Sam Shipman Abbeville

14 Landon Black Hattiesburg

15 Cam Walker Jackson

16 Finn Tarver Jackson

17 Van Turner Oxford

18 Preston Royals Madison

19 Evans Henderson Madison

20 Stewart Russ Jackson

21 Willis Thigpen Jackson

Girls 14 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 Emily Buchanan Jackson

2 Madalyn Smelley Ocean Springs

3 Kylie Elliott Brandon

4 Lucy Lee Brandon

5 Owen Wilkinson Oxford

6 Margaret Henderson Madison

7 Molly Bennett Madison

8 Anna Posey Tupelo

9 Annabelle Simmons Lauderdale

10 Ansley Tomkins Brandon

11 Katelin Rhodes Oxford

12 Kaitlyn Urban Oxford

13 Allie Kelly Madison

14 Gracie Mason New Albany

15 Natalie Creekmore New Albany

16 Mary Allen Jackson

17 Parker St Amant Ocean Springs

18 Josie Tullos Newton

19 Whitney McCarter Madison

20 Caelyn Funches Yazoo City

Boys 14 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 Will Hooks Madison

2 Ivey Yelverton Ridgeland

3 Rowan deVera Oxford

4 Charlie Ratliff Oxford

5 Lytle Moore Jackson

6 Samuel Chustz Madison

7 Luke Rhoden Madison

8 Aiden Usry Madison

9 William Henson Belden

10 Charles Fruge Oxford

11 Ashton Posey Tupelo

12 Alex Holder Madison

13 Danny Royals Madison

14 Gavin Ryan Brandon

15 Jeffrey Cunningham Hernando

16 Drew Peeples Madison

17 Ryan Roth Pascagoula

18 Patrick Royals Madison

19 Owen McCraney Jackson

20 Price Dickerson Madison

21 Logan Gibson Ocean Springs

22 Cole Tadlock Decatur

23 Hayes Elliott Brandon

24 Ryland Buford Gulfport

25 Kendall Brackett Jackson

26 William Frohn New Albany

27 Charles Waddell Jackson

28 Holden Cooke Cleveland

29 Harrison Holliday Starkville

30 Patrick Carson Madison

31 Reese Touchet Madison

32 Sam Derrick New Albany

33 Will Brown Madison

Girls 16 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 McKenna Wheatley Madison

2 Anna Hudson Ocean Springs

3 London Breedlove Madison

4 Lydia Lee Brandon

5 Addie Grafton Oxford

6 Ava Durgin Meridian

7 Kaytlin Moudy Brandon

8 Isabella Aldridge New Albany

9 Lily Holliday Starkville

10 Lauren Chisholm Laurel

11 Sidney St. Amant Ocean Springs

12 Olivia Kraft Olive Branch

13 Sarah Powell Ridgeland

14 Maggie Savell Brandon

15 Marilyn Tullos Newton

16 Hayden Hensarling Ocean Springs

17 Alaina Eveges Meridian

18 Ava Espey Chunky

19 Robin Storey Madison

20 Emily Stewart Decatur

21 BRENAH FLINT Hickory

22 Christina Danford Hattiesburg (W)

23 Sunny Logan Steens (W)

Boys 16 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 Nikolas Elenkov Madison

2 Sam Tuli Ocean Springs

3 Vitor Silva Ridgeland

4 Brown Turner Oxford

5 Nicholas Barone Brandon

6 Mac Owen Tunica

7 Andrew Sweat Jackson

8 Tanner Bevard Hattiesburg

9 John David Nelson New Albany

10 Anderson Rings Madison

11 Jack Moore Ocean Springs

12 Michael Floyd Olive Branch

13 Luke Bolen New Albany

14 Will McCullough Wesson

15 Will Adams Hermanville

16 Robert Tickner Madison

17 Michael Lowe Madison

18 William Koestler Oxford

19 Montgomery Owen New Albany

20 Austin Dungan Meridian

21 Jackson Peoples Brandon

22 Thomas Henderson Madison

23 Hassell Wilkinson Oxford

24 Connor Greer New Albany

25 Parker Chaney Decatur

26 Brady St. Amant Ocean Springs

27 Hudson Hans Moss Point

28 Mason Brown Madison

29 Justin Humphrey Florence

30 Hardy Cooke Cleveland

31 Sharp Grantham Oxford

32 Joseph Durrett New Albany

33 Gordon Whitwell Oxford (W)

Girls 18 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 Caroline Hudson Ocean Springs

2 Emma Roberts Jackson

3 AnnCabot Stockett Madison

4 Emme Liles Madison

5 Mikaila Coleman Olive Branch

6 Elena Roberts Jackson

7 Addy Seward Richland

8 Caroline Upchurch Tupelo

9 Hannah Hopson Hattiesburg

10 Emily Stevens Oxford

11 Britney Murphree Little Rock

12 morgyn Brister Bogue Chitto

13 Anna Morgan Black Madison

Boys 18 List (12 Quota spots, then STA Standings list)

1 Walker Ellis Madison

2 Greyson Black Hattiesburg

3 John Fox Brandon

4 CALEB RAWSON Madison

5 Clay Fudge Madison

6 Will McCarty Meridian

7 Trey Hilton Pearl

8 Wallace Brewer Canton

9 Branden Mckee Brandon

10 Carter Young Oxford

11 Steven Chustz Madison

12 Jackson Ward Gulfport

13 John jabour Vicksburg

14 Carter Smith Columbus

15 Victor Fantaziu Hernando (W)

16 Will Leathers Tupelo (W)